Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Zachodniopomorskie Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej w Szczecinie

OBOWIĄZEK INFORMACYJNY - media społecznościowe

OBOWIĄZEK INFORMACYJNY - media społecznościowe

Poniższa klauzula informacyjna dedykowana jest osobom odwiedzającym fanpage’a Zachodniopomorskiego Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej w Szczecinie na portalu społecznościowym Facebook, w szczególności osobom, które: dokonały subskrypcji fanpage’a poprzez kliknięcie ikony „Lubię to” lub „Obserwuj” lub opublikowały swój komentarz, pod którymkolwiek z postów zamieszczonych na fanpage’u.

 1. Administratorem Państwa danych osobowych, zamieszczanych na niniejszym profilu (fanpage’u), jest Zachodniopomorskie Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej w Szczecinie, ul. Hoża 6, 71-699 Szczecin. Dane osobowe przetwarzane są na zasadach określonych w przepisach o ochronie danych osobowych, w tym w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) („RODO”) oraz w polskich przepisach wydanych w związku z RODO, w tym ustawie z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych. Administrator zachowuje dane osobowe w poufności i zabezpiecza je przed niepowołanym dostępem osób trzecich na zasadach określonych w wyżej wskazanych aktach prawnych.
 2. Z administratorem można się skontaktować za pomocą adresu e-mail: sekretariat@zcemip.edu.pl.
 3. IOD jest Rafał Malujda, zastępcą IOD jest Agnieszka Marciniak.  Z Inspektorem Ochrony Danych oraz jego zastępcą  można się skontaktować e-mailowo: iod@spnt.pl oraz telefonicznie: +48 91 85 22 093.
 4. Przetwarzanie Państwa danych osobowych  w ramach funkcjonowania fanpage’a dotyczy:
 1. danych identyfikujących Państwa profil (zazwyczaj zawierający imię i nazwisko);
 2. zdjęć profilowych;
 3. innych zdjęć, w szczególności związanych z bieżącą działalnością Administratora;
 4. treści Państwa komentarzy oraz treści rozmów prowadzonych za pomocą aplikacji Messenger, o których mowa w pkt 6.
 1. Państwa dane osobowe są przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. na podstawie wyrażonej przez Państwa zgody udzielonej wraz z wejściem na fanpage, a także mogą być przetwarzane na podstawie zgody udzielonej przez Państwa na osobnym formularzu.
 2. Celem przetwarzania Państwa danych jest prowadzenie fanpage’a Zachodniopomorskiego Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej na portalu społecznościowym Facebook, na warunkach oraz na zasadach określonych przez Meta Platforms Inc. oraz Facebook Ireland ltd. i informowanie za jego pomocą o naszej aktywności, promowaniu różnych wydarzeń, które organizujemy i w których uczestniczymy, w tym promowanie osiągnięć i umiejętności naszych uczniów/wychowanków, oraz w celu komunikacji za pośrednictwem dostępnych funkcjonalności serwisu Facebook (komentarze, chat, wiadomości).
 3. Odbiorcami Państwa danych osobowych są w szczególności: osoba reprezentująca administratora, upoważnieni pracownicy administratora, podmioty, którym należy udostępnić dane osobowe na podstawie przepisów prawa, a także te, którym dane zostaną powierzone do zrealizowania celów przetwarzania. Odbiorcami Państwa danych są również podmioty zarządzające portalem  społecznościowym Facebook (Facebook Ireland Ltd. z siedzibą w Dublinie, 4 Grand Canal Square, Grand Canal Harbour oraz Meta Platforms Inc., z siedzibą w Menlo Park 94025, California, 1601 Willow Road) na niepodlegających zmianie zasadach dotyczących danych, dostępnych pod adresem

(https://www.facebook.com/about/privacy).

 1. Dane osobowe zbierane poprzez komunikację z Państwem są przetwarzane tylko na potrzeby udzielenia odpowiedzi, jeśli istnieje taka konieczność.
 2. Państwa dane, które posiadamy w wiadomościach prywatnych, są przechowywane do czasu wniesienia przez Państwa sprzeciwu na dalsze przetwarzanie takich danych lub do chwili usunięcia przez Państwa swojego profilu na Facebooku. W przypadku informacji, które posiadamy w ramach udostępnionych przez Państwa komentarzy, są one dostępne na naszym fanpage’u do czasu usunięcia ich przez autora.
 3. Ze względu na ponadnarodowy charakter portalu społecznościowego „Facebook” Państwa dane osobowe mogą zostać przekazane do Państwa trzeciego (USA). Facebook w celu ochrony Państwa praw wykorzystuje klauzule umowne zatwierdzone przez Komisję Europejską i opiera się na decyzjach Komisji Europejskiej stwierdzających odpowiedni stopień ochrony danych w odniesieniu do określonych krajów, w przypadku przekazywania danych z EOG do Stanów Zjednoczonych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych przez ten podmiot mogą Państwo znaleźć na stronie: https://www.facebook.com/about/privacy.
 4. Gromadzone przez Facebook Państwa dane osobowe, tj. historia wpisów, historia aktywności w aplikacji Messenger, historia aktywności poprzez aplikację Instagram, podlegają retencji na zasadach określonych regulaminem Facebooka, dostępnym pod adresem: (https://pl-pl.facebook.com/legal/terms).
 5. Przysługującymi Państwu prawami są:
 1. prawo dostępu do swoich danych osobowych, w tym uzyskania kopii zapasowych;
 2. prawo do sprostowania danych osobowych;
 3. prawo usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zamieszczonych na fanpage’u danych;
 4. prawo do przenoszenia Państwa danych;
 5. prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 1. Ponadto, mogą Państwo wnieść skargę do organu nadzorczego, którym jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych, jeśli uznają Państwo, iż przetwarzanie przez administratora Państwa danych osobowych, narusza przepisy dot. ochrony danych osobowych.
 2. Państwa dane osobowe nie podlegają profilowaniu.
 3. Podanie danych ma charakter dobrowolny, jednak konsekwencją nie podania danych będzie brak możliwości przeglądania fanpage’a lub pozostawiania komentarzy.

 

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Elżbieta Moskal 25-06-2020 09:54:05
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Elżbieta Moskal 31-01-2020
Ostatnia aktualizacja: Elżbieta Moskal 20-04-2023 11:16:20